Zadwoń: +48 510 620 270
E-mail: biuro@akademia-plusk.pl

Nauka pływania

 

Oswajanie z wodą

Dzieci w wieku niemowlęcym uczestniczące w regularnych zajęciach w wodzie wcześniej niż inne zaczynają raczkować i chodzić, a także lepiej się rozwijają. Ćwiczenia w wodzie pobudzają rozwój ich mięśni. Dzieci uczęszczające na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Często stają się bardziej odważne i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji. Kursy nauki pływania dla odbywają się przy udziale jednego z rodziców lub opiekunów. Dzięki jego obecności na zajęciach dziecko jest spokojniejsze i czuje się bezpieczniej w wodzie. Wspólne pływanie rodzica z dzieckiem pogłębia więzi emocjonalne, buduje zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim jest formą spędzenia wspólnie aktywnie wolnego czasu.

Pierwszy etap to gry i zabawy, prowadzące do oswojenia się z wodą i nabycia elementarnych umiejętności jak zanurzanie głowy, wydech do wody, leżenie na plecach i brzuchu, podstawowe skoki, ruch nóg do stylu grzbietowego i stylu dowolnego (kraula).

Nauka pływania dla dzieci i dorosłych

Nauka trwa przez cały rok szkolny od września do czerwca. Cykl składa się z zajęć, przeprowadzanych raz w tygodniu. Osoba kończąca kurs musi wykazać się zdobytymi umiejętnościami:

 

Kontynuacja nauki pływania dla dzieci i dorosłych

Zajęcia trwają od września do czerwca. Cykl podzielony jest na trzy bloki: nauka pływania stylem grzbietowym, kraulem i żabką. Kontynuację nauki pływania kończy egzamin, podczas którego można zdobyć kartę pływacką.

Doskonalenie nauki pływania dla dzieci i dorosłych

Kandydat musi się wykazać umiejętnością pływania trzema stylami: na grzbiecie, kraulem i żabką. Podczas zajęć uczestnicy doskonalą te umiejętności oraz zdobywają nowe: uczą się pływania stylem motylkowym, wykonywania nawrotów, prawidłowego startu i skoku do wody oraz pływania wytrzymałościowego. Poza umiejętnościami praktycznymi, uczestnicy zdobywają też wiedzę na temat bezpieczeństwa, zarówno na wodach otwartych (przed wakacjami letnimi), jak i na akwenach zamarzniętych (przed feriami).

Indywidualna nauka pływania

Nie masz czasu na regularne chodzenie na zajęcia? Umów się na lekcje indywidualne! Nie ma efektywniejszego sposobu nauki pływania niż pod okiem instruktora, który poświęca cały czas osobie ćwiczącej. Lekcje indywidualne to oferta dla osób chcących doskonalić określoną technikę, nadrobić materiał lub po prostu zdobyć dodatkowe umiejętności. Termin i miejsce indywidualnych lekcji nauki i doskonalenia pływania zależą tylko i wyłącznie od Ciebie. Nasi instruktorzy i nasz obiekt są do Twojej dyspozycji kiedy tylko sobie zażyczysz, we wszystkie dni tygodnia po wcześniejszym ustaleniu terminu. Poziom uczestnika weryfikowany jest na bieżąco na zajęciach i dostosowany do jego możliwości. Szkolimy zarówno tych, którzy po prostu chcą się nauczyć pływać, ale możemy także przygotować uczestnika do maratonu pływackiego.

Warto wiedzieć

Minimalny wiek uczestników nauki pływania dla dzieci to 4 lata. W celu zapewnienia najbardziej optymalnych warunków nauki, stosujemy podział dzieci na grupy wiekowe: 
I grupa – od 4 do 6 lat, 
II grupa – powyżej 6 lat, 
W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w zajęciach, można je odrobić w innej grupie. Warunkiem jest zgłoszenie nieobecności przynajmniej dzień przed planowanymi zajęciami. Szczegóły na temat odpracowywania lekcji znajdują sie w cenniku basenu Maciejowa Chata oraz w umowie zawieranej z klientem.istnieje możliwość szybszej zmiany poziomu nauczania na wyższy i przejść do grupy bardziej zaawansowanej.

Gdzie można zapisać się na nauke pływania?

Zapisów na naukę pływania dokonuje się w Recepcji basenu, telefonicznie pod numerem 510 620 270 lub pod adresem me-mail: basen@maciejowa-chata.com.pl.