+48 606 37 07 27 biuro@akademia-plusk.pl

OGÓLNE WARUNKI UCZESTNICTWA W IMPREZACH TURYSTYCZNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ AKADEMIĘ SPORTÓW WODNYCH PLUSK MARTA ZIENKIEWICZ

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem turystyki w rozumieniu Ustawy z dn. 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i usługach powiązanych jest Akademia Sportów Wodnych Plusk Marta Zienkewicz, zwane dalej „Organizatorem”. Dane Organizatora: Akademia Sportów Wodnych Plusk Marta Zienkiewicz, ul. Gajowa 17, 62-010 Pobiedziska, NIP 5782886723; wpis Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych nr ewidencyjny 1036,
2. Prawa i obowiązki Uczestników imprezy turystycznej oraz Organizatora określają przepisy niniejszego Regulaminu, Ustawy z dn. 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks Cywilny (Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93, tekst jednolity) oraz Ustawy z dn. 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. 2017 poz. 2361, tekst jednolity)

II. ZAWARCIE UMOWY
1. Zawarcie umowy o udział w imprezie turystycznej zwanej dalej Umową pomiędzy Podróżnym, a Organizatorem następuje w momencie:
a) podpisania Umowy przez Podróżnego lub osobę występującą w jego imieniu i przedstawiciela Organizatora,
b) dokonania przez Klienta rezerwacji w Biurze Organizatora, telefonicznie lub drogą elektroniczną,
c) zadeklarowania drogą elektroniczną (email, Messenger, WhatsApp, SMS) woli uczestnictwa i wpłaty stosownej zaliczki,
2. Wraz z dokonaniem rezerwacji lub podpisaniem Umowy Klient zobowiązany jest dokonać I wpłaty w kwocie, nie przekraczającej wysokości 30% imprezy turystycznej a pozostałą kwotę, wpłaca, w ratach, do dnia zgodnie z harmonogramem wpłat na Umowie.
3. Dopełnieniem rezerwacji jest przesłanie do Biura podpisanego odręcznie dokumentu Umowy w terminie nie dłuższym niż 21 dni przed datą rozpoczęcia imprezy turystycznej.
4. Brak zapłaty ceny imprezy w terminach określonych powyżej może powodować anulowanie Umowy.
5. Integralną częścią Umowy stanowią Ogólne Warunki Uczestnictwa, Program Imprezy oraz Standardowy Formularz Informacyjny do Umów o Udział w Imprezie Turystycznej .
6. Uczestnikowi przysługuje prawo przeniesienia uprawnień i obowiązków wynikających z Umowy na inną osobę. W takim przypadku, Podróżny zobowiązuje się powiadomić o tym fakcie nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Osoba przenosząca uprawnienia i obowiązki na inną osobę zobowiązana jest do zwrotu dokumentów otrzymanych od Organizatora.

III. PROWADZĄCY IMPREZĘ
1. Imprezy turystyczne organizowane przez Organizatora mają charakter kwalifikowany. Oznacza to, że od uczestnika wymagany jest udział wlasny, znaczna samodzielnosc i ogolna mobilnosc.
2. Imprezę prowadzi w jednoosobowo osoba, który łączy funkcje kapitana jednostki pływajacej podczas rejsu oraz pilota całej imprezy.
3. Prowadzący podczas imprezy w sytuacjach kiedy nie jest kupowana lokalna usługa z przewodnikiem nie pełni roli przewodnika turystycznego.

IV. CENA IMPREZY I SKŁADNIKI DODATKOWE
1. Organizator zgodnie z zarejestrowanym zakresem realizowanej działalnośći organizuje imprezy turystyczne bez usługi transportowej, co oznacza że klient nabywa / organizuje usługę transportową i stawia się w miejscu rozpoczęćia imprezy we własnym zakresie.
2. Organizator wraz z Programem Imprezy przesyłą sugerowane rozwiązania w zakresie stawenia się w miejscu rozpoczaęcie imprezy, w tym proponowane loty.
3. Na koszt ogólny imprezy składa się Cena za imprezę oraz Koszty Dodatkowe.
4. Zarówno składniki Ceny imprezy oraz Koszty Dodatkowe sa określone w Programie Imprezy.
5. Koszty Dodatkowe nie są przedmiotem umowy turystycznej. Do Kosztów Dodatkowych należą min. zakup przelotów do/z miejsca rozpoczęcia imprezy turystycznej, fakultatywne usługi turystyczne realizowane u podmiotów zewnętrznych na miejscu, przejazdy środkami komunikacji / taxi zgodnie z programem oraz inne określone w Programie Imprezy.
6. Dopuszcza się roznice w Kosztach Dodatkowych od tych zawartych w sugerowanych rozwiązaniach (zmiany cen lotow wg reguły im bliżej wylotu tym drożej, zmienne koszty lokalnych transportow) lub też niewielkie nieprzewidziane wydatki.

V. ZMIANA UMOWY, ODWOŁANIE IMPREZY, REZYGNACJA Z UDZIAŁU W IMPREZIE
1. W razie wystąpienia po stronie Organizatora okoliczności zmuszających Organizatora, z przyczyn od niego niezależnych, do zmiany głównych właściwości usług turystycznych, poinformuje on niezwłocznie, przed rozpoczęciem imprezy, Podróżnego o treści zmian. Podróżny, po uzyskaniu informacji od Organizatora, obowiązany jest w terminie 7 dni od dnia doręczenia informacji o zmianie Umowy, poinformować Organizatora czy przyjmuje proponowaną zmianę Umowy, odstępuje od zawartej Umowy za zwrotem wniesionych przez niego opłat albo odstępuje od Umowy i przyjmuje zastępczą imprezę, jeśli jest oferowana.
2. Organizator zastrzega sobie prawa do podwyższenia ceny jeśli wzrosły opdpowiednie koszty skłądające się na Imprezę. Uczestnik ma prawo prawo do obniżki ceny, jeżeli obniżyły się odpowiednie koszty.
3. Rezygnacja z udziału w imprezie (odstąpienie od umowy) może nastąpić wyłącznie w formie pisemnego oświadczenia złożonego bezpośrednio u Organizatora lub w formie elektronicznej (WhatsApp, biuro@akademia-plusk.pl. Messenger).
4. 1. W razie rezygnacji przez Podróżnego z imprezy, Organizator ma prawo pobrania kwoty odpowiadającej wysokości kosztów faktycznie poniesionych, nie więcej jednak
a) do 25 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 30% ceny,
b) pomiędzy 24 a 15 dniem przed datą rozpoczęcia imprezy – 50% ceny,
c) na 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy – 90% ceny.
4. 2. Postanowień ust. 1 nie stosuje się, gdy Podróżny odstąpił od Umowy przed rozpoczęciem imprezy z uwagi na wystąpienie nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy.
5.1. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania (rozwiązania umowy) imprezy w przypadku gdy:
a) liczba osób, które zgłosiły się do udziału w imprezie turystycznej, jest mniejsza niż połowa przewidzianych a Organizator poinformował uczestników imprezy o rozwiązaniu umowy w terminie:
– 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,
– 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2-6 dni,
– 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni
b) Organizator nie może zrealizować Umowy z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności i powiadomił Podróżnego o rozwiązaniu Umowy niezwłocznie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
5.2. W przypadkach określonych w ust. 1, Podróżnemu nie przysługuje odszkodowanie lub zadośćuczynienie z tytułu rozwiązanej Umowy.
5.3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku konieczności przesunięcia terminu imprezy.
6. Zwrot kosztów dokonywany jest przez Organizatora w terminie 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o rezygnacji lub rozwiązania Umowy.
7.1 W przypadku rozwiązania umowy z winy Organizatora zwrot kosztów obejmuje również zwrot nakładów na dokonany przez podróżnego zakup przelotu.
7.2 Organizator zobowiązuje się do zwrotu kosztów przelotu w taryfie podstawowej (Basic Economy lub odpowiednio innej najtańszej) po przedstawieniu dokumentu zakupu lub rezerwacji, z której wynika że jest to bilet bez możliwości zwrotu. Przepis pkt 6 stosuje się odpowiednio,

VI. GWARANCJA UBEZPIECZENIOWA
Organizator na podstawie zawartej z WIENER TU S.A. umowy generalnej ubezpieczenia o nr COR408326 z dnia 14.06.2023 r. posiada Gwarancję Ubezpieczeniową na wypadek niewypłącalności z górną granicą odpowiedzialnosci Gwaranta z tytułu Gwarancji na kwotę 210528 zł.

VII. UBEZPIECZENIE UCZESTNIKÓW IMPREZY
1. Organizator na podstawie zawartej z WIENER TU S.A. umowy generalnej ubezpieczenia o nr 5000063381 z dnia 14.06.2023 r. zawiera na rzecz swoich klientów umowy ubezpieczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zakres i sumy ubezpieczenia przedstawione są w umowie uczestnictwa w imprezie turystycznej.
1.1. Uczestnik jest objęty ubezpieczeniem BASIC EUROPA w przypadku wyjazdów krajowych i w obrębie państw europejskich od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW 2000 Euro oraz KL 20000 Euro a w przypadku wyjazdów pozaeuropejskich ubezpieczeniem OPTIMUM ŚWIAT od kosztów leczenia KL 40000 EUR oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW 4000 Euro zgodnie z warunkami ubezpieczenia.
1.2 Ubezpieczony wyraża zgodę na udostępnienie WIENER TU S.A. przez podmioty udzielające świadczeń zdrowotnych dokumentacji medycznej oraz przez NFZ nazw i adresów świadczeniodawców (a także zwalnia lekarzy w kraju i za granicą z tajemnicy lekarskiej) w celu ustalenia prawa do świadczenia z zawartej umowy ubezpieczenia i wysokości tego świadczenia. Zgoda jest ważna pod warunkiem zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.
1.3 Dane Ubezpieczonych będą udostępnione do WIENER TU S.A. z siedzibą przy ul. Wołoskiej 22A w Warszawie, w celu realizacji umowy ubezpieczenia. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych przez WIENER TU S.A. znajduje się na stronie https://wiener.pl/informacje
2. Jeżeli istnieją przeciwwskazania lekarskie do udziału przez Uczestnika w Imprezie, Uczestnik jest obowiązany poinformować o tym Organizatora.
3. Jeżeli udział w imprezie jest związany z określonymi wymaganiami zdrowotnymi, informacje o tym zamieszcza się w Programie Imprezy. W przypadku uczestnictwa w wypoczynku dzieci i młodzieży, stan zdrowia Uczestnika musi być odpowiedni do uczestnictwa w tym wypoczynku, co potwierdza rodzic lub opiekun przedkładając organizatorowi kartę kwalifikacyjną Uczestnika.
4. Organizator nie oferuje ubezpieczen od kosztów rezygnacji i przerwania podróży podczas imprez turystycznych.
5. Organizator oświadcza, że zgodnie z Ustawą odprowadza należne składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocniczy.

VIII. OBOWIĄZKI PODRÓŻNEGO
1. Od chwili rozpoczęcia imprezy Uczestnik zobowiązany jest stosować się do wskazówek Organizatora dotyczących realizacji programu Imprezy.
2. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dokumentów podróży, a gdy wymagają tego przepisy, paszportu i wiz turystycznych. Przy wyjazdach zagranicznych paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy lub dłużej od daty planowanego powrotu, w zależności od kraju wyjazdu.
3. Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej, krajach tranzytowych i docelowych.
4. Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania przepisów porządkowych oraz związanych z bezpieczeństwem przepisów pożarowych w miejscu zakwaterowania.
5. Z zastrzeżeniem przepisów art. 50 Ustawy o imprezach turystycznych (…) Uczestnik, a w przypadku uczestnika małoletniego, jego rodzice lub prawni opiekunowie, odpowiadają wobec Organizatora za szkody wyrządzone przez niego podczas trwania Imprezy i zobowiązani są do pokrycia spowodowanej szkody.
6. Uczestnik ma obowiązek poinformować Organizatora o wszelkich niezgodnościach stwierdzonych w trakcie realizacji Imprezy. W przypadku stwierdzonej niezgodności Uczestnik ma prawo do wniesienia skargi. W celu zapobiegania szkodom skarga winna być złożona przez Uczestnika niezwłocznie, tak, aby Organizator mogł jak najszybciej interweniować i wyjaśnić sprawę w trybie pilnym. Organizator zaleca złożenie skargi w postaci papierowej lub elektronicznej (mailem), ewentualnie na innym trwałym nośniku.
7. W celu sprawnego przebiegu imprezy Podróżny zobowiązany jest stosować się do zaleceń pilota grupy, przestrzegać punktualności oraz informować pilota o zamiarze oddalenia się od grupy.

IX. REKLAMACJE, SZKODY
1. Reklamacje w sprawie świadczeń winny być składane na piśmie.
2. Składając reklamację Uczestnik winien uzyskać podpis pilota / przestawiciela Organizatora na piśmie reklamacyjnym.
3. Organizator turystyki ponosi odpowiedzialność za wykonanie usług turystycznych objętych Umową. Podróżny zobowiązany jest do niezwłocznego zawiadomienia Organizatora lub jego przedstawiciela o niezgodności usług z zawartą Umową.
4. Organizator, który w czasie trwania danej imprezy nie wykonuje przewidzianych w Umowie usług stanowiących istotną część tej imprezy, jest obowiązany, bez obciążania podróżnego dodatkowymi kosztami, wykonać w ramach tej imprezy odpowiednie świadczenia zastępcze.
5. Uczestnik może odrzucić zaproponowane świadczenia zastępcze tylko wtedy, gdy nie są one porównywalne z tym, co zostało uzgodnione w Umowie, lub jeżeli przyznana obniżka ceny jest nieodpowiednia.
6. W razie wyrządzenia przez uczestnika imprezy szkody w mieniu lub na osobie, uczestnik ponosi odpowiedzialność cywilną oraz karną za wyrządzoną szkodę. W razie naprawienia przez Organizatora szkody wyrządzonej przez uczestnika imprezy, Organizator ma uprawnienie do żądania zwrotu wartości naprawionej szkody oraz zadośćuczynienia za utratę marki.

X. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1. Administratorem podawanych przez Osobę zgłaszającą danych osobowych jest Akademia Sportów Wodnych Plusk Marta Zienkiewicz, ul. Gajowa 17, 62-010 Pobiedziska.
2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Administratora możliwy jest pod adresem e-mail biuro@akademia-plusk.pl
3. Za poprawność podanych danych osobowych Podróżnych odpowiada w pełni Osoba zgłaszająca – zawierająca Umowę.
4 Dane osobowe przetwarzane są przez Administratora na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO.
5. Podane dane osobowe Podróżnych przetwarzane są w celu:
a) podjęcia działań przed zawarciem Umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą, lub realizacji umowy, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO;
b) wypełnienia prawnych obowiązków ciążących na Administratorze, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO;
c) dochodzenia roszczeń wynikających z zawartych umów, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO;
d) marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO;
e) marketingowym, o ile Osoba zgłaszająca wyraziła na to zgodę, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) RODO;
f) w celu monitorowania jakości świadczonych usług, w ramach prowadzonych ankiet, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
6. Podane dane osobowe, w zależności od celu ich przetwarzania będą przetwarzane przez Administratora:
a) przez czas trwania umowy
b) przez czas wykonywania obowiązków prawnych oraz czas, w którym przepisy prawa nakazują ich przetwarzanie
c) przez czas po którym przedawnią się roszczenia wynikające z umowy,
d) do momentu wycofania zgody.
7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu podjęcia działań przed zawarciem Umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą, lub realizacji umowy.
8. Podane dane osobowe Podróżnych mogą być udostępniane innym podmiotom, takim jak przewoźnicy, obiekty noclegowe, towarzystwa ubezpieczeniowe wyłączenie w celu realizacji umowy lub wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod warunkiem spełnienia warunków określonych w rozdziale V RODO.
9. Podróżny posiada prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także o prawo do przenoszenia danych.
10. Podróżny posiada prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna, iż przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO
11. Dane osobowe Podróżnych nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Ewentualne spory powstałe w związku z wykonaniem umowy, strony będą rozstrzygały polubownie, a w przypadku nie osiągnięcia porozumienia przez właściwy sąd powszechny.
2. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich) (Dz.Urz. UE L 165 z 18.06.2013, str. 1). informujemy, iż pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR).
3. Stosownie do ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich (Dz.U. poz. 1823) informujemy, że za obopólną zgodą, wszelkie spory w związku z wykonaniem umowy mogą być rozstrzygane w drodze pozasądowych metod rozwiązywania sporów.

Umowa BP Plusk rejs